Stress – halvav loom mis vajab taltsutamist
Selleks, et hoida oma tervist ei piisa tegelikult ainult teadlikust toitumisest. STRESS on halvav loom, mis vajab taltsutamist! Inimese organism ei ole mõeldud kandma pidevat stressi. Stressis organism ei seedi korralikult toitu ega omanda toitaineid. Stressis organism hakkab varem või hiljem streikima. Hakkab streikima keha, hakkab tõrkuma aju.
Ühel päeval jõudis minu stressis keha ja tõrkuv aju psühhoterapeudi juurde. Pika vestluse tulemusena leidis terapeut, et mul võib olla insuliiniresistentsus, liiga kõrge veresuhkur. Minul! Minul, kes ma olen nagu kriipsujuku, toitun tervislikult, ei tarbi ammu enam igapäevaselt rafineeritud süsivesikuid ega suhkrurikkaid tooteid? Kahtlustele kinnitust otsima läinud, selgus et terapeudil oli õigus. Olin hämmingus.
Stress tõstab veresuhkru taseme kõrgemale toitumisest sõltumata.
Stressi ajal eritub organismis stressihormoon nimega kortisool. Kortisool suurendab glükoosi (veresuhkur) tootmist ja vähendab rakkude võimet glükoosi omastada. See võib viia insuliiniresistentsuseni, kuna rakud ei reageeri insuliinile korralikult. Kõrge veresuhkur, veresuhkru kõikumine, glükoos, insuliin, insuliiniresistentsus … need terminid ei ole ammu enam olulised vaid diabeetikule.
Nagu olen varem selgitanud, selleks et oma tervist hoida, vältida erinevaid terviseriske, ON OLULINE hoida veresuhkur tasakaalus ja normis. See on võimalik teadliku tervisliku toitumise puhul. Kahjuks aga oluliselt komplitseeritud siis, kui organism peab tegelema pikemat aega kõrge stressitasemega.
Ma tahaksin öelda, et mul läks lihtsalt.
Kui toitumisharjumused olid head, tulnuks tegeleda vaid stressi leevendamisega. Kahjuks olin selle looma jätnud liiga pikaks ajaks tähelepanuta. Stressist tingitud laastamistöö tagajärgedega pean tegelema nüüd elu lõpuni. Aga see ei ole mingi eriline lugu. See on tegelikult meie kõigi igapäevaelu. Iselugu on see, kui hästi me seda mõistame ja endale teadvustame, millised tagajärjed on sellel, kui oma toitumisele ja eluviisile tähelepanu ei pööra.
Tihtipeale tundub mulle, et inimesed elavad nagu kott peas, arvates et neid kehvad toitumisharjumused ja stressirohke eluviis oluliselt ei mõjuta. Ja ühel päeval küsitakse endalt mõne raske diagnoosi puhul, et aga miks mina, kuidas see küll minuga juhtuda sai.
Kui oled jätnud oma stressi tähelepanuta ja ka sinu toitumisharjumused on keskmisele eestlasel omased, siis soovitan sulle südamest, võta midagi ette enne kui hilja on!
Enneta haigusi teadliku toitumise ja tervisliku eluviisiga! See on tegelikult lihtsam kui sa arvata oskad ja pakub rohkem elurõõmu kui sa endale ette kujutada suudad!
Võta minuga ühendust ja alusta juba täna: info@katiheliste.ee
Sinu toitumisnõustaja Kati Heliste
Teadlik toitumine muudab sinu elu!