Samm sammult parema terviseni
Uuel aastal algab uus elu! Kevadel enne rannahooaega algab uus elu! Peale suve, kui mäsu ja möll on möödas, septembri kuus kõik on uus, siis algab uus elu. Homme algab uus elu!
Kaua see uus elu tavaliselt kestab? Vanad harjumused on visad lahkuma ja uutega on raske kohaneda. Miks see tavaliselt nii on? Esiteks inimene on harjumuste ori, midagi sellist oleme kuulnud. Ja teiseks, kui tahetakse teha muutusi, siis tuleb ikka sajaga peale lennata. Kui uus elu, siis uus elu! Uuel aastal on treeningsaalis selline trügimine, et trügimisest endast saab juba paras treening. Kevadel on kõigil naistel paanika, varsti peab ju paljaks võtma, nüüd on viimane aeg, ehk ma veel jõuan, homsest söön ainult kapsast. Kahjuks tihti puudub ka selge arusaam, mida tegelikult üldse tegema peab … ja siis tehakse kõike, igaks juhuks.
See kõik on tegelikult hästi inimlik. Ja siit on näha, et me tegelikult väga tahame ja püüame. Juba see, et sinu peas on olnud mõte, et midagi peaks muutuma, on väga hea. Kui sa oled korduvalt ja korduvalt ka asunud tegudele, siis see on juba pool võitu!
Korduv muster ja rütm ei vii parema terviseni
Me oleme selles rütmis iga aasta, iga kuu, iga nädal üha uuesti ja uuesti. Suurem osa meist ei suuda aga kahjuks selle uue eluga kohaneda ja paari nädala pärast oled jälle samas kohas tagasi kus vana elu pooleli jäi.
Aga võtaks sammu korraga. SEE ON HÄSTI OLULINE -> SAMMHAAVAL.
Hea näide sulle:
Sul on vaja ära lugeda 10 raamatut ja sul on selleks antud 4 kuud.
Tubli inimene hakkab kohe lugema ja loodab, on veendunud, et saab need õigeks ajaks loetud. Ja ilmselt nii ongi.
Normaalne, tavaline inimene hakkab aga esmalt mõtlema selle peale, et noh millal mul nüüd küll aega selleks on, et neid raamatuid lugeda. 10 raamatut, selline hunnik, üle mõistuse.
Mõistlik inimene teeb aga nii – ta vaatab üle kui mitu lehte on kokku lugeda. Jagab need lehed päevade peale ära ja saab kümne raamatu asemel 30 lehte päevas 5x nädalas. Ehk siis – ülesanne sai jagatud sammudeks jättes sinna sisse ka inimliku hingamisruumi/ eksimisruumi, ja kohe ongi eesmärki palju lihtsam saavutada. Kui sa aga elad iga päev teadmisega, et sul on 10 raamatut lugeda, siis see võib olla koormav ja demotiveeriv.
Täpselt sama on ka toitumise ja tervisliku eluviisiga.
Võtame sammhaaval, leht lehe kaupa. Ei ole vaja oma menüüd päevapealt kardinaalselt muuta, ei ole vaja kohe 5 x nädalas rahmeldama ja kange rebima hakata, nii et hing paelaga kaelas. See tekitab vaid stressi, nii vaimset kui füüsilist. Ja stress, va kuriloom, pidurdab sinu organismis just kõik need protsessid, mida sina liikuma tahad saada.
Alustuseks võta ette näiteks vee tarbimine. Usu mind, selle muutusega võib imesid juhtuda. Kui sellega on juba väga hästi, siis võta ette järgmine samm. Näiteks püüa üle päeva lisada oma toidulauale pisut rohkem köögivilju. Ja nii samm sammult parema tervise suunas.
Ja mis veel lihtsam, alusta ennekõike heade harjumuste lisamisega. Mida rohkem oled oma ellu lisanud häid harjumusi, seda vähem jääb ruumi sinu tervist mitte toetavatele harjumustele.
Kui sinu soov on omandada elukestvaid tervislikke toitumisharjumusi ja saavutada kestvaid tulemusi, siis võta minuga ühendust